Lov tresky obecné

   
(6840) Viewed

Tak Norská sezona je tady. Již 15 let i několikrát za rok vyrážím na sever a budu vás informovat o zajímavostech na trhu i přímo z terénu.
Dnes se zmíním o lovu u mně oblíbených doršáků. Několikaleté zkušenosti ze středního Norska mně pokaždé návštěvě potvrzují že hodně uspěšné a po sportovní stránce zajímavé je lovit na gumy . Zdolávání i ryby okolo 60-80cm což zrovna není trofejní ryba je na vláčení rybářský zážitek. 
Zmíním o nástrahách. To že doršák má nejraději výrazné nebo hnědé barvy to není žádná novinka , ale v loňském roce jsem já a moje parta vezli na jaře i v létě gumy - žížaly jak se jim s oblibou říká, od firmy ZOOM. Naše uspěchy byly ohromující od chvíle kdy jsme zjistili jak s touto fantastickou nástrahou pracovat.
Moje nejoblíbenější barva byla č.1 hnědá, ale i ostatní ryby lákaly. 

 
barvy. viz. foto
Chytal jsem nejraději v hloubkách 10-30m , ale i na větších hloubkách s odpovídající hlavou ryby reagovaly velmi dobře. 


V r. 2013 jsem zjistil že se do ČR budou vozit novinky ZOOM v užasném provedení ve tvaru rak + krábek  a tak se mají doršáci na co těšit...... V květnu kdy odjíždím je povezu vyzkoušet a budu Vás  o všem zajímavém z terénu informovat. Tentokrát z ostrova HITRA . Norek..... Vláďa ZERP