Lov na ZOOM


Lov polaků - Donna Lov polaků - Donna

Letos jsme opět navštívili naše oblibené Norsko a to lokalitu ostrova Donna v oblasti Nordland. Cesta Švédskem probběhla celkem bez problému a po ubytování a nastrojení prutů jsme vyrazili na ryby - cesta na nové místa...řekl bych slovem klasika...nic zvláštního se nestalo, bednové ryby...a jenom ten tahalík vybočoval...poslal jsem ho Poseidonovi...toho bych fakt nezmasil...   jezdíme.. na noc, protože jsme to nastavili od prvního dne a to co tady vozili sousedi přes den tak jsme to vyhodnotili takto...z..

Lov polaků - Hitra Lov polaků - Hitra

Jako každý rok, tak i letos jmsme vyjeli na Hitru s rybářskou kanceláří CK Eden. Bylo super počasí,tak jsme vyrazili směr Froya.S Vláďou jsme začali chytat na modré zoomy a Radek nasadil zoom Watermelon red.   Když po čtyřech náhozech měl v lodi 4 polaky,tak jsme přezbrojili a všichni chytali na Watermelon Red. Rybám se to tak líbilo,že za krátkou dobu jsme měli dvě bedny polaků a doršů z toho tři polaky 82-86 cm.   Radek měl dnes den a kam to hodil,měl rybu.Objeli jsme ještě pár m..

Lov halibuta Lov halibuta

Z  Metrovky  Dvoumetrovka J Mezi „norky“ patřím už čtvrtým rokem a tak je čas podělit se i s ostatními o své zážitky. Ne že by nebylo v  minulých cestách za krásami přírody o čem psát, ale to podstatné už zdokumentovali  ve svých článcích MifakM a Mikulčák (můj o 10 minut starší bratr). Celý průběh naší poslední rybářské výpravy popisovat nebudu a přenechám to těmto dvěma zkušeným pisálkům. Zaměřím se jen na první den, pro mě den s velkým D. ..

Lov polaků - Roan Lov polaků - Roan

Touto cestou bych se chtěl s vámi podělit o své zážitky z posledního  norského rybaření z června 2013 destinace Roan. Stejně tak jako sedm předchozích let tak i loni jsme  navštívili překrásné místo ve středním Norsku malou vesničku Roan. Jak jsem se už zmínil byla to naše návštěva této oblasti již osmá v pořadí. Místo je to víc než krásné a co se ryb týče náramně zarybněné. Všechny léta co jsem s partou jezdíme jsme především upřednostňovali lov na g..

Lov tresky obecné Lov tresky obecné

Tak Norská sezona je tady. Již 15 let i několikrát za rok vyrážím na sever a budu vás informovat o zajímavostech na trhu i přímo z terénu. Dnes se zmíním o lovu u mně oblíbených doršáků. Několikaleté zkušenosti ze středního Norska mně pokaždé návštěvě potvrzují že hodně uspěšné a po sportovní stránce zajímavé je lovit na gumy . Zdolávání i ryby okolo 60-80cm což zrovna není trofejní ryba je na vláčení rybářský zážitek.  Zmíním o nástrahách. To že doršák má nejraději ..

Lov  polaků - Aure Lov polaků - Aure

S nástrahami jsme chytali za slunečného počasí, ale i když bylo zataženo a velké rozdíly jsem nepozoroval. Podstatně větší vliv hlavně při lovu polaků měl příliv a odliv. Nejvíce záběrů bylo při přílivu. Když proudění přestalo, záběrů bylo minimum.  Při odlivu když zase voda začala proudit polaci začli brát, ale záběrů bylo o něco méně než při přílivu. Chytali jsme převážně v hloubkách maximálně do 30 m.  V hloubkách do 10 - 15 m jsme používali červené hlavy 10g,v..

Lov tresky Polak II Lov tresky Polak II

Stejně jako v roce 2011, tak i v roce 2012 jsme vyrazili v poslední dekádě června do středního Norska, nyní  do oblasti Roan.                 Proti roku předchozímu jsme se posunuli o nějakých 35 km severněji do osady Hongsand. Zde jsme nalezli zázemí pro naše výpravy na moře. Po loňských zkušenostech jsme lovili na mělčinách kolem ostrovů Ytteroya a Vaeroya. Byli jsme zásobeni téměř celým sortimentem ZOOMů a hlav..

Lov tresky Polak Lov tresky Polak

Chytání polaků ve středním Norsku Recenzi napsal Ing. Petr Lacina, Protivín V poslední dekádě června 2011 jsme se vypravili do Lysoysundu. Nechci popisovat cestu ani ubytování .  Rád bych se však podělil a poznatky z rybolovu. Cíleně jsme si vybrali tuto destinaci s tím, že budeme lovit především polaky.  Na mořských mělčinách mezi ostrovy  Melstein a Asen jsme jich již v předchozím roce nalovili značné množství výhradně přívlačí. Proto jsme se  vybavili n..

Lov sumce Lov sumce

Luboš , Malacky 12/2012: Chodím vláčiť hlavne na Moravu (rieku). Mám jeden flek kde je spadnutá ve vode velká vrba a ked stúpne voda (hlavne neskoro na podzim) tak sa mi tam vymele slušná jama a sumce tam spravidla zimujú . Verte mi že ich vetšinou púšťam . Toto bola moja životná ryba. Bol som sám , bez foťáku , kto by mi veril.... Robím to tak, že keď dojdem na flek, tak to prehádžem väčším tvistrem ale s useknutým háčkem-prilepeným k hlavičke . Tahám to po dne a cítim jak to abčas nejakému pre..